Remiksuj, Warszawo! – pod takim tytułem odbyła się 15 października 2017 roku II edycja Forum Aplikacji i Gier Mobilnych. FAM to wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych tematem aplikacji i gier mobilnych w sztuce, kulturze, edukacji oraz tych tworzonych dla społeczności.

Jako organizatorzy, pragniemy bardzo podziękować za obecność dociekliwym odwiedzającym, wolontariuszom, na których przez cały czas mogliśmy liczyć oraz naszym partnerom, którzy dzielili się efektami swojej pracy i inspirowali. Tego dnia eksperymentowaliśmy z mobilną materią, rozmawialiśmy o tym, czym jest remiks i do czego mogą się przydać otwarte zasoby kultury. Pytaliśmy ekspertów o to jakie wyzwania stoją przed edukacją w związku z rozwojem kultury mobile. Dyskutowaliśmy o tym jak zmienia się sposób korzystania z mobilnych technologii, w tym wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Cieszymy się, że jesteście z nami. Do zobaczenia za rok!

Czym jest remiks?
Dlaczego warto tworzyć z pomocą bezpłatnych aplikacji mobilnych?
Jak w edukacji może przydać się wirtualna i rozszerzona rzeczywistość?

Podczas FAM bawiliśmy się treściami kultury, tworzyliśmy remiksy, rozmawialiśmy o nowinkach technologii mobilnych w edukacji i sztuce, promowaliśmy polskie aplikacje oraz przybliżaliśmy świat mobile mniej wtajemniczonym.

Rozlosowaliśmy wiele nagród i upominków od naszych Partnerów, m.in. etnograficzne publikacje Narodowego Muzeum Etnograficznego, książki Zarządu Zieleni m.st. Warszawa i upominki od twórców aplikacji mobilnej Kasprowy Wierch. 

FAM jest jednodniowym wydarzeniem skierowanym do osób i instytucji, które chcą wykorzystać potencjał nowych technologii dla kultury i własnego rozwoju.

FAM powstało z myślą o mieszkańcach Warszawy, którzy z racji pełnionej funkcji zawodowej (pracownicy instytucji kultury, organizacji pozarządowych, nauczyciele, niezależni artyści, blogerzy) czy sytuacji życiowej (np. rodzice małych dzieci, seniorzy, uczniowie), poszukują inspiracji i praktycznych rozwiązań, jak technologie mobilne mogą ułatwić dostęp do kultury.

FAM jest także przestrzenią dla środowisk skupiających artystów, programistów i projektantów tworzących rozwiązania dla dobra wspólnego oraz dla wszystkich osób, które pasjonują się historią i kulturą naszego miasta. 

Fotorelacja z FAM

3 listopada 2017

Stoliki Warsztatowe

30 lipca 2017

Debaty

29 lipca 2017

Prezentacje i wykłady

28 lipca 2017

Strefa Startup

27 lipca 2017

Strefa Biznes

26 lipca 2017

Dofinansowanie

Projekt współfinansuje m.st.Warszawa
Patroni medialni
Logotyp Mobile Trends
logotyp_Going
Co Jest Grane24_logotyp_
Partnerzy
Koalicja Otwartej Edukacji
Małopolski Instytut Kultury
Koduj dla Polski
ePaństwo
Państwowe Muzeum Etnograficzne
Aplikacje w Kulturze i Edukacji
dwutygodnik
logotyp Centrum Edukacji Obywatelskiej
logotyp_Wikimedia
Fundacja Instytut Rozwoju Rgionalnego
TechSoup Polska
logotyp VRteam
Logotyp wypożyczalni urządzeń mobilnych
goodbooks_logo