Kultura
Mobile
Do czego może przydać się smartfon w instytucji kultury? Jak angażować odbiorców używając kanału mobile? Jak projektować atrakcyjne aplikacje i gry mobilne? Jakie trendy i technologie wykorzystać?
Dołącz do grona uczestników i uczestniczek 4 edycji FAM – Forum Aplikacji i Gier Mobilnych, czyli bezpłatnego festiwalu złożonego z serii warsztatów, prezentacji, paneli dyskusyjnych i pokazów.
FAM to jedyne w Polsce wydarzenie łączące kulturę, sztukę i aplikacje mobilne, skierowane do pracowników instytucji kultury, animatorów i menedżerów kultury, projektantów, artystów, osób zainteresowanych nowymi technologiami.
Uczestnikom FAM oferujemy unikalną wiedzę, która pomoże rozwijać instytucje kultury w czasach cyfrowej transformacji. Umiejętności zdobyte podczas praktycznych warsztatów i spotkań z ekspertami branży mobile ułatwią rozpoczęcie pracy nad projektem mobilnym lub rozwinięcie go. Pozyskana od ekspertów i praktyków wiedza o tym, jak korzystać z dostępnych i bezpłatnych aplikacji pomoże stworzyć nowoczesną ofertę edukacyjną instytucji lub organizacji. Obejrzyj film z 3. edycji FAM
Kultura mobile
W tym roku FAM startuje pod hasłem KULTURA MOBILE! Poruszymy tematy takie jak: dostęp do kultury z pomocą urządzeń mobilnych, projektowanie na mobile (trendy UX/UI), etyka mobile i MOBIkieta, less waste, minimalizm. Będziemy także dyskutować o tym, jak aplikacje i gry mobilne mogą pomóc uczyć się, zdobywać wiedzę, a nawet… osiągać szczęście i spokój.
Jak co roku na uczestników czekają: warsztaty prowadzone przez praktyków, pokazy nowych technologii i nowość: interaktywne panele dyskusyjne, podczas których będzie można zdobyć specjalistyczną wiedzę i podyskutować z ekspertami.
Warsztaty i panele dyskusyjne podzielone zostały na cztery ścieżki tematyczne: KULTURA MOBILE, MOBILNA EDUKACJA, LUDZIE I INTERFEJSY oraz PROJEKTOWANIE APLIKACJI. Można się zapisywać na warsztaty i panele w obrębie różnych ścieżek.
Rejestracja zakończona
PROGRAM FAM
9.30
Start rejestracji uczestników i uczestniczek
10.00 – 10.15
Otwarcie FAM: Kultura mobile – konteksty / kuratorki i producentki FAM: Paulina Jędrzejewska i Sylwia Żółkiewska
10.15 - 11.30
PANEL DYSKUSYJNY: Mobilna edukacja
Ścieżka: Mobilna edukacja
WARSZTAT: Co wie smartfon?
Ścieżka: Kultura mobile
WARSZTAT: Projektujemy bota!
Ścieżka: Ludzie i interfejsy
WARSZTAT: Stwórz grywalizację, która zadziała
Ścieżka: Projektowanie aplikacji
11.45 - 13.00
PANEL DYSKUSYJNY: Kultura mobile
Ścieżka: Kultura mobile
WARSZTAT: Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość edukacyjna
Ścieżka: Mobilna edukacja
WARSZTAT: Jaką usługę pokochają nasi odbiorcy? Propozycja wartości, czyli klucz do sukcesu.
Ścieżka: Projektowanie aplikacji
WARSZTAT: Mów do mnie jeszcze, czyli głosowy interfejs urządzeń mobilnych
Ścieżka: Ludzie i interfejsy
13.15 - 14.30
PANEL DYSKUSYJNY: Ludzie i interfejsy
Ścieżka: Ludzie i interfejsy
WARSZTAT: Zadbaj o siebie i swoje otoczenie
Ścieżka: Kultura mobile
WARSZTAT: Instytucja kultury produkuje aplikację mobilną – jak współpracować żeby się udało?
Ścieżka: Projektowanie aplikacji
WARSZTAT: Tworzenie aplikacji mobilnych - to dziecinnie proste!
Ścieżka: Mobilna edukacja
14.45 - 16.00
PANEL DYSKUSYJNY: Projektowanie aplikacji
Ścieżka: Projektowanie aplikacji
WARSZTAT: ArchiwumStory, czyli jak twórczo pracować z historią
Ścieżka: Mobilna edukacja
WARSZTAT: Trendy UX w projektowaniu gier i aplikacji mobilnych
Ścieżka: Ludzie i interfejsy
WARSZTAT: Jak tworzyć angażujące opowieści z pomocą aplikacji Instagram?
Ścieżka: Kultura mobile
STREFA PARTNERA
FAM to jedyne w Polsce wydarzenie dotyczące zastosowania aplikacji i gier mobilnych w działaniach społecznych i kulturalnych. Biorą w nim udział przedstawiciele instytucji kultury, organizacji pozarządowych, administracji publicznej oraz mediów. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zaprezentować swoje usługi w STREFIE PARTNERA.
Dołącz do strefy partnera – napisz do nas na fam@cultureshock.pl
-
Amistad to firma od lat rozwijająca nowe technologie w zakresie geolokalizacji, nawigacji, turystyki, promocji, wymiany informacji i rozwoju regionalnego. Oferuje szeroką gamę narzędzi i usług: tworzy aplikacje mobilne, strony www, opracowuje mapy i przewodniki, zajmuje się także PR-em oraz promocją. Lider w swojej branży, posiada kilkanaście lat doświadczenia, setki wdrożeń, pozytywnych referencji i wiele nagród.
-
Explainit to aplikacja mobilna z systemem optycznego rozpoznawania obrazów i dźwiękowym nagraniem, która pomaga w odkrywaniu interesujących informacji o eksponatach w galeriach sztuki, muzeach i innych obiektach turystycznych. Dzięki Explainit informacja o dziełach sztuki jest dostępna w sposób tak łatwy jak nigdy dotąd – wystarczy nałożyć słuchawki, wskazać smartfonem na obiekt i wsłuchać się w unikalne historie na jego temat!
-
Zanurz się w świecie historii i sztuki polskiej! Odpal hist.ly, wciśnij głośnik i przenieś się w czasie. Codziennie przez 2 minuty będziesz mógł poczuć się jak: Jagiełło, Matejko czy Piłsudski! Stworzona przez Fundację Wizja aplikacja to darmowe kompendium ciekawostek z historii i kultury polskiej, okraszone obrazami z polskich muzeów, które pozwoli Ci przeżywać historię na nieznanym dotąd poziomie!
-
Czy przenośne narzędzia cyfrowe pomagają demokracji? Zobacz jakie mobilne rozwiązania tworzą aktywiści i aktywistki Civic Tech w społeczności Koduj dla Polski. W tej strefie Fundacji ePaństwo, poznasz bliżej historie sukcesów i porażek amatorskich projektów cyfrowych, tworzonych obywatelsko w programie Koduj dla Polski. Jeśli Ci mało, to mamy także garść inspiracji z zagranicy. Do zobaczenia!