FAM 2019

Kultura
Mobile

8 października 2019 (wtorek)

Przestrzeń from Facebook
ulica Koszykowa 61 Warszawa

Do czego może przydać się smartfon w instytucji kultury? Jak angażować odbiorców używając kanału mobile? Jak projektować atrakcyjne aplikacje i gry mobilne? Jakie trendy i technologie wykorzystać?

Dołącz do grona uczestników i uczestniczek 4 edycji FAM – Forum Aplikacji i Gier Mobilnych, czyli bezpłatnego festiwalu złożonego z serii warsztatów, prezentacji, paneli dyskusyjnych i pokazów.

FAM to jedyne w Polsce wydarzenie łączące kulturę, sztukę i aplikacje mobilne, skierowane do pracowników instytucji kultury, animatorów i menedżerów kultury, projektantów, artystów, osób zainteresowanych nowymi technologiami.

Uczestnikom FAM oferujemy unikalną wiedzę, która pomoże rozwijać instytucje kultury w czasach cyfrowej transformacji. Umiejętności zdobyte podczas praktycznych warsztatów i spotkań z ekspertami branży mobile ułatwią rozpoczęcie pracy nad projektem mobilnym lub rozwinięcie go. Pozyskana od ekspertów i praktyków wiedza o tym, jak korzystać z dostępnych i bezpłatnych aplikacji pomoże stworzyć nowoczesną ofertę edukacyjną instytucji lub organizacji. Obejrzyj film z 3. edycji FAM

   Śledź wydarzenie na Facebooku  

Kultura mobile

W tym roku FAM startuje pod hasłem KULTURA MOBILE! Poruszymy tematy takie jak: dostęp do kultury z pomocą urządzeń mobilnych, projektowanie na mobile (trendy UX/UI), etyka mobile i MOBIkieta, less waste, minimalizm. Będziemy także dyskutować o tym, jak aplikacje i gry mobilne mogą pomóc uczyć się, zdobywać wiedzę, a nawet… osiągać szczęście i spokój.

Jak co roku na uczestników czekają: warsztaty prowadzone przez praktyków, pokazy nowych technologii i nowość: interaktywne panele dyskusyjne, podczas których będzie można zdobyć specjalistyczną wiedzę i podyskutować z ekspertami.

Warsztaty i panele dyskusyjne podzielone zostały na cztery ścieżki tematyczne: KULTURA MOBILE, MOBILNA EDUKACJA, LUDZIE I INTERFEJSY oraz PROJEKTOWANIE APLIKACJI. Można się zapisywać na warsztaty i panele w obrębie różnych ścieżek.

Kultura mobile
Ludzie i interfejsy
Mobilna edukacja
Projektowanie aplikacji

  Rejestracja zakończona 

PROGRAM FAM

9.30

Start rejestracji uczestników i uczestniczek

10.00 – 10.15

Otwarcie FAM: Kultura mobile – konteksty / kuratorki i producentki FAM: Paulina JędrzejewskaSylwia Żółkiewska

10.15 - 11.30

PANEL DYSKUSYJNY: Mobilna edukacja

Ścieżka: Mobilna edukacja
Dwie doświadczone praktyczki i ekspert, trzy arcyciekawe prezentacje i interaktywne dyskusje stolikowe sprzyjające sieciowaniu i pogłębianiu wiedzy. W trakcie panelu dr Grzegorz Stunża (UG, edukatormedialny.pl) opowie o kompetencjach przyszłości i postawi pytanie, dlaczego właśnie urządzenia mobilne będą kluczowe w stojących przed nami wyzwaniach edukacji przyszłości. Noemi Gryczko (noemigryczko.com) podpowie, jak uczyć się mobilnie, gdzie znaleźć najlepsze kursy i platformy i co technologia mobile oferuje już teraz osobom dorosłym, które potrzebują uczyć się nowych rzeczy i aktywne szukają źródeł wiedzy. Iwona Brzóska-Złotnicka (Samsung) podzieli się najnowszymi badaniami dotyczącymi tego, jak mobilne technologie zmieniły jakość i styl naszego życia. Podpowie, jak w tym powszechnie już mobilnym świecie technologii zachować życiowy balans. Spotkanie poprowadzą doświadczone animatorki: Karolina Pluta i Alicja Brudło. Na uczestników czekają nagrody!
dr Grzegorz D. Stunża – ekspert w zakresie edukacji medialnej i cyfrowej, łączy pracę wykładowcy i badacza z praktyką pedagogiczną w zakresie twórczego używania mediów w edukacji. Autor bloga edukatormedialny.pl. Prezentacja: Kompetencje przyszłości a urządzenia mobilne
Noemi Gryczko – socjolog, edukator, menedżer. Uczy jak wykorzystywać technologie, aby angażować pracowników, studentów i uczestników konferencji. Odpowiada za realizację programu szkoleniowego „Rozwój Kompetencji Cyfrowych" Facebooka. Prezentacja: Wiedza w smartfonie
Iwona Brzózka-Złotnicka – ekspertka edukacyjna, trenerka, autorka materiałów edukacyjnych i popularyzatorka specjalizująca się w wykorzystaniu nowych technologii w procesie nauczania i uczenia się. Prezentacja: Jak osiągnąć cyfrowy dobrostan w świecie mobilnych technologii?

WARSZTAT: Co wie smartfon?

Ścieżka: Kultura mobile
Wrażenie, że smartfony podsłuchują na każdym kroku towarzyszy nam coraz częściej. Ilość danych z aplikacji (oraz czujników) w naszych smartfonach, do których dajemy dostęp różnym firmom bywa skuteczniejsza w przewidywaniu naszych zachowań niż nasi bliscy. Czy wszystkie aplikacje muszą nas śledzić i udostępniać nasze dane? Kiedy zbieranie danych może być przydatne dla twórców aplikacji, a kiedy narusza prywatność odbiorców? O tym podczas warsztatów, na które warto zabrać..swój smartfon.
Kamil Śliwowski – trener i animator edukacji medialnej, specjalizuje się w wykorzystaniu nowych technologii w edukacji, zwłaszcza w kontekście prawa autorskiego oraz ochrony prywatności. Prowadzi blog www.otwartezasoby.pl

WARSZTAT: Projektujemy bota!

Ścieżka: Ludzie i interfejsy
Podczas warsztatu uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się jak dzięki botom i sztucznej inteligencji (AI) zaangażować odbiorców i zachęcić ich do poznawania zbiorów i zasobów instytucji kultury. Pod okiem prowadzącej zaprojektują bota przyjaznego odbiorcy, poznają metody i narzędzia umożliwiające jego wdrożenie. Dowiedzą się także na co zwracać uwagę, a czego unikać oraz zapoznają się z najlepszymi praktykami polskich i zagranicznych instytucji kultury.
dr Ewa Drygalska – wprowadza innowacyjne rozwiązania technologiczne do instytucji publicznych. Pomysłodawczyni pierwszego muzealnego hackathonu Hack Art MNW. Pracowała w Muzeum Narodowym w Warszawie jako specjalistka ds treści cyfrowych oraz w Muzeum F. Chopina jako koordynatorka ekspozycji multimedialnej. Wykładowczyni PJAKT.

WARSZTAT: Stwórz grywalizację, która zadziała

Ścieżka: Projektowanie aplikacji
Projektowanie grywalizacji to więcej niż przydzielanie ludziom punktów, medali i klasyfikowanie w rankingach. Dobrze zaprojektowana grywalizacja może zmienić zachowania setek tysięcy ludzi. Podczas warsztatu uczestniczki i uczestnicy dowiedzą się, jak mądrze projektować grywalizację, na co zwrócić uwagę i jakich błędów nie popełniać.
Dagmara Dziedzic – Lead Designer w Gerere Fun For Good. Projektuje i rozwija produkty nagradzane m.in. tytułem najlepszego wdrożenia technologii w działaniach społecznych. Doktorantka na UAM, bada i porównuje skuteczność gier, grywalizacji i aplikacji użytkowych.

11.45 - 13.00

PANEL DYSKUSYJNY: Kultura mobile

Ścieżka: Kultura mobile
Kultura mobile to szeroka kategoria, której różnym aspektom chcemy szczególnie przyjrzeć się podczas tegorocznego FAM. Ciekawość naszą i uczestników zaspokoją dwie doświadczone ekspertki oraz praktyk podczas prezentacji i interaktywnych dyskusji stolikowych sprzyjających sieciowaniu i pogłębianiu wiedzy. Dr Natalia Juchniewicz (UW) spróbuje odpowiedzieć na pytania, czy smartfony naprawdę wyobcowują nas społecznie, o czym i jak przez nie rozmawiamy oraz jakie nowe sposoby komunikacji pojawiły się za sprawą technologii mobilnych. Karolina Iwańska (Panoptykon) powie nam, co dokładnie wiedzą o nas "darmowe" aplikacje i czy w świecie algorytmów i big data możemy jeszcze kontrolować swoją cyfrową tożsamość. Natomiast Tomasz Ostrowski (Amistad) odpowie na pytania, jak poprzez zabawę wprowadzać w świat kultury ludowej oraz jak ciekawie zwizualizować przeszłość, pokazać obiekty i realizowane przed dziesięcioleciami budowle. Spotkanie poprowadzą doświadczone animatorki: Karolina Pluta i Alicja Brudło. Na uczestników czekają nagrody!
dr Natalia Juchniewicz – filozof i socjolog, adiunkt w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Pracowni Filozoficznych Podstaw Komunikacji. Prezentacja: Z kim blisko, z kim daleko? Komunikacja mobilna a więzi społeczne
Karolina Iwańska – prawniczka Fundacji Panoptykon, specjalizuje się w problematyce praw człowieka w świecie nowych technologii. Prezentacja: Jaką cenę płacimy za "darmowe" aplikacje?
Tomasz Ostrowski – z wykształcenia antropolog kultury i ekonomista; współzałożyciel firmy Amistad (aplikacje i strony geolokalizacyjne), portalu Traseo.plWydawnictwa Bezdroża. Prezentacja: Walory kulturowe w sferze mobile.

WARSZTAT: Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość edukacyjna

Ścieżka: Mobilna edukacja
Uczestnicy warsztatu zapoznają się z możliwościami, jakie daje wirtualna (VR) i rozszerzona (AR) rzeczywistości w edukacji. Poznają konkretne, dostępne rozwiązania. Razem z prowadzącym zastanowią się nad przyszłością technologii i sposobami na jej wykorzystywanie. Porozmawiają o ograniczeniach, wadach i trudnościach w użytkowaniu tego rodzaju rozwiązań oraz spróbują wypracować wskazówki dla osób, które chcą rozpocząć korzystanie z VR i AR w działalności kulturalno-edukacyjnej.
dr Grzegorz D. Stunża – ekspert edukacji medialnej i cyfrowej. Zafascynowany potencjałem edukacyjnym sieci i możliwościami budowania społeczności uczących się za pomocą nowych technologii. Łączy pracę wykładowcy i badacza z praktyką w zakresie twórczego używania mediów w edukacji. Prowadzi blog edukatormedialny.pl.

WARSZTAT: Jaką usługę pokochają nasi odbiorcy? Propozycja wartości, czyli klucz do sukcesu.

Ścieżka: Projektowanie aplikacji
Podczas warsztatu uczestnicy poznają metody i narzędzędzia, które pozwolą projektować atrakcyjne usługi, produkty i aplikacje dla różnych grup odbiorców. Dowiedzą się, do czego może służyć i jak stosować mapę empatii i propozycję wartości modelu biznesowego, poznają najnowsze trendy i dobre praktyki w projektowaniu nowych technologii.
Michał Kwasieborski - doświadczony projektant produktów i usług. Współzałożyciel cooperativa studio oraz Head of Design w Multidekor. Na co dzień projektuje usługi oraz produkty dla podmiotów prywatnych i sektora publicznego, stosując metodę design thinking.

WARSZTAT: Mów do mnie jeszcze, czyli głosowy interfejs urządzeń mobilnych

Ścieżka: Ludzie i interfejsy
Głosowy interfejs to przyszłość wygodnej obsługi urządzeń mobilnych: osobisty asystent, który powie, gdzie znajduje się najbliższe kino i odczyta teksty z książek, prasy i www. Audioprzewodnik, który oprowadzi po wystawie i przybliży szczegóły oglądanej ekspozycji. Uczestnicy warsztatu dowiedzą się, jak wykorzystać możliwości głosowego interfejsu do rozszerzenia oferty instytucji kultury, firmy lub NGO, także z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących.
Mikołaj Rotnicki i Piotr Witek – eksperci ds. dostępności informacji elektronicznej, w tym również usług, gier, aplikacji i urządzeń mobilnych. Na co dzień pracują w spółce Utilitia.

13.15 - 14.30

PANEL DYSKUSYJNY: Ludzie i interfejsy

Ścieżka: Ludzie i interfejsy
Eksperci i praktycy, trzy arcyciekawe prezentacje i interaktywne dyskusje stolikowe sprzyjające sieciowaniu i pogłębianiu wiedzy. W trakcie panelu przyjrzymy się różnym rodzajom interfejsów, w których jak w lustrze odbijają się nasze potrzeby, oczekiwania, relacje i...emocje. Dr Ewa Drygalska (PJATK) przybliży temat interfejsów opartych na sztucznej inteligencji i przedstawi nietypowe sposoby prezentowania zbiorów z wykorzystaniem AI. Dr Iwo Zmyślony (umiemy.com) odpowie na pytania, dlaczego prostota jest trudna i czy brak interfejsu nie byłby przypadkiem najlepszym interfejsem? Natomiast Igor Sawczuk z firmy Wandlee przybliży nam cechy dokonującej się właśnie rewolucji, w której punkt ciężkości przesuwa się z interfejsu wizualnego i dotykowe w stronę niezwykle naturalnego interfejsu głosowego. Spotkanie poprowadzą doświadczone animatorki: Karolina Pluta i Alicja Brudło. Na uczestników czekają nagrody!
dr Ewa Drygalska – wprowadza innowacyjne rozwiązania technologiczne do instytucji publicznych. Pomysłodawczyni pierwszego muzealnego hackathonu Hack Art MNW. Wykładowczyni PJATK. Prezentacja: Kulturalne oblicza sztucznej inteligencji, czyli AI dla instytucji kultury
dr Iwo Zmyślony – metodolog procesów projektowych, antropolog designu i nowych technologii. Współpracuje z Venture Café Warsaw. Więcej: umiemy.com Prezentacja: Czy informacja może być interfejsem? Przyszłość interakcji z punktu widzenia UX
Igor Sawczuk – inżynier, miłośnik hardware'u, programista. CTO i prezes Wandlee, spółki tworzącej chatboty i voiceboty. Speaker i promotor świata AI/Machine Learning dla mniej technicznych. Prezentacja: Interfejsy na które nie musimy patrzeć. Rewolucja voicebotów

WARSZTAT: Zadbaj o siebie i swoje otoczenie

Ścieżka: Kultura mobile
Segregujesz śmieci, starasz się kupować tylko rzeczy niezbędne? Zwracasz uwagę na to, co dzieje się wokół ciebie, a jeśli trzeba, interweniujesz? A może chcesz mieć więcej czasu dla siebie i bliskich? Podczas warsztatu uczestnicy poznają i przetestują wartościowe aplikacje, które ułatwią codzienne życie: podniosą produktywność, zrelaksują i pomogą dbać o środowisko i być #lesswaste. Warsztat inspiracyjny – przegląd różnych trendów i aplikacji pod kątem dbania o swój dobrostan i otoczenie.
Noemi Gryczko – menedżer, doradca i autorka. Uczy jak wykorzystywać technologie, aby angażować pracowników, studentów i uczestników konferencji. Współautorka publikacji Biznes w świecie mobile (Poltext, 2018). Z ramienia Freeformers odpowiada za realizację programu szkoleniowego „Rozwój Kompetencji Cyfrowych” Facebooka.

WARSZTAT: Instytucja kultury produkuje aplikację mobilną – jak współpracować żeby się udało?

Ścieżka: Projektowanie aplikacji
Jak współpracować z fimą developerską przy tworzeniu gry i aplikacji mobilnej? Na co zwrócić uwagę? Co należy wiedzieć i jakich kompetencji szukać w zespole, by stworzyć dobrą aplikację? Podczas praktycznego warsztatu uczestnicy poznają pojęcia takie jak backlog i churn i dowiedzą się na czym polega ko-kreacja i zarządzanie projektem cyfrowym zgodne z metodyką agile. Dowiedzą się też, na jakie aspekty prawne współpracy z firmą deweloperską zwrócić uwagę i jaki system rozliczeń jest najbardziej korzystny.
Małgorzata Rycharska – ekspertka z dziedziny projektowania usług, entuzjastka i praktyk Design Thinking. Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu gier i praktycznym stosowaniu gamifikacji. Prowadzi firmy i organizacje przez proces tworzenia dobrych rozwiązań. Współautorka książki pt. Biznes w świecie mobile. Jak zaprojektować, wykonać i wypromować aplikację mobilną (Poltext, 2018).

WARSZTAT: Tworzenie aplikacji mobilnych - to dziecinnie proste!

Ścieżka: Mobilna edukacja
Jak zachęcić dzieci do kreatywnego wykorzystania smartfonów? Jak wprowadzić naukę programowania do Twojej instytucji? Uczestnicy warsztatu poznają proste, przyjazne dzieciom narzędzie, dzięki któremu w ciągu pojedynczych warsztatów stworzą swoją pierwszą aplikację mobilną w systemie Android. Zbudują front aplikacji i dostosują wygląd do marki swojej instytucji, zaprogramują ją i przetestują na swoim smartfonie.
Katarzyna Dziekońska – miłośniczka programowania wszystkiego, także robotów. Założycielka Codehub.jr - inicjatywy promującej programowanie wśród najmłodszych, gdzie wspólnie z pełnymi pasji ludźmi prowadzi kursy i warsztaty.

14.45 - 16.00

PANEL DYSKUSYJNY: Projektowanie aplikacji

Ścieżka: Projektowanie aplikacji
Już od ponad 10 lat, czyli od czasu pojawienia się urządzeń mobilnych, instytucje w Polsce i na świecie tworzą aplikacje i gry mobilne. Jednak współpraca na linii instytucja-firma developerska nie jest wcale tak łatwa, jak mogłoby się wydawać. Dlatego do udziału w panelu zaprosiliśmy doświadczoną ekspertkę i praktyków, którzy podzielą się z nami swoją wiedzą i przedstawią najlepsze standardy w projektowaniu, wdrażaniu i promocji aplikacji i gier mobilnych. Magda Biernat z Centrum Cyfrowego opowie, jak skonstruować dobrą umowę z firmą IT i dlaczego warto tworzyć wolne i otwarte oprogramowanie. Jacek Siadkowski (Gerere) przedstawi najczęściej spotykane błędy w projektowaniu i wdrażaniu aplikacji i doradzi uczestnikom jak ich uniknąć. Tomasz Starzyński (Up&More) powie jak trafnie i skutecznie zaplanować działania marketingowe dla aplikacji lub gry mobilnej. Uczestnicy będą mieli następnie okazję porozmawiać z prelegentami podczas dyskusji stolikowych. Spotkanie poprowadzą doświadczone animatorki: Karolina Pluta i Alicja Brudło. Na uczestników czekają nagrody!
Magdalena Biernat – członkini zarządu i dyrektorka zarządzająca Centrum Cyfrowego. Pasjonatka wolnej kultury, wolnego oprogramowania i promotorka domeny publicznej. Doradza zespołowi Pracowni Otwierania Kultury w realizowaniu aplikacji mobilnych i innych projektów IT. Prezentacja: Prawne aspekty tworzenia aplikacji mobilnych  
Jacek Siadkowski – CEO Gerere Fun for Good, nagradzanej agencji, która tworzy aplikacje edukacyjne i zmieniające zachowania ludzi na lepsze. Projektuje produkty dla NGO, instytucji kultury, startupów i korporacji. Prezentacja: Wdrażasz aplikację? Nie popełnij tych błędów.
Tomasz Starzyński – prezes zarządu i managing partner w Up&More. Ekspert w dziedzinie SEO/SEM, e-commerce, marketingu i reklamy internetowej, certyfikowany specjalista Google Analytics i Google Adwords. Wykłada Reklamę Online na UW. Prezentacja: Jak skutecznie promować aplikacje i gry mobilne?

WARSZTAT: ArchiwumStory, czyli jak twórczo pracować z historią

Ścieżka: Mobilna edukacja
Czy stare filmy, zdjęcia, dokumenty niosą za sobą ciekawe historie? Czy mogą być atrakcyjne? Jak zaciekawić innych tą historią? Co zrobić z ogromną liczbą niezeskanowanych fotografii, pocztówek czy dokumentów? Podczas warsztatu uczestnicy poznają możliwości, jakie dają archiwalia oraz digital storytelling w animacji kultury i wykorzystają bezpłatne aplikacje mobilne do stworzenia angażującej cyfrowej opowieści.
Alicja Szulc – animatorka, fotografka. Ukończyła Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu oraz Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. Zajmuje się edukacją medialną, prowadząc warsztaty na terenie całej Polski. pracuje z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, seniorami. Wspólpracuje m.in. z Fundacją Orange, Filmoteką Narodową Instytutem Audiowizualnym, Muzeum im. Józefa Piłsudskiego.

WARSZTAT: Trendy UX w projektowaniu gier i aplikacji mobilnych

Ścieżka: Ludzie i interfejsy
Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu na urządzenia mobilne? Czym jest usability, a czym UX i UI? Jak tworzyć i testować interaktywne makiety, by stworzyć aplikację, którą pokochają odbiorcy? W trakcie warsztatu uczestnicy poznają podstawowe zasady projektowania interfejsów na urządzenia mobilne oraz stworzą i przetestują swoją pierwszą interaktywną makietę aplikacji mobilnej.
Małgorzata Rycharska – ekspertka z dziedziny projektowania usług, entuzjastka i praktyk Design Thinking. Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu gier i praktycznym stosowaniu gamifikacji. Prowadzi firmy i organizacje przez proces tworzenia dobrych rozwiązań. Współautorka książki pt. Biznes w świecie mobile. Jak zaprojektować, wykonać i wypromować aplikację mobilną (Poltext, 2018).

WARSZTAT: Jak tworzyć angażujące opowieści z pomocą aplikacji Instagram?

Ścieżka: Kultura mobile
W trakcie warsztatu uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się, jak działa Augmented Reality w ramach Instagramu, jak tworzyć własne projekty i poznają kilka sztuczek, które sprawią, że Stories będą ciekawsze i bardziej angażujące.
Mateusz Wyszyński – w Facebook Polska, poza współpracą z największymi reklamodawcami w Polsce, zajmuje się m.in. projektami związanymi z organizacjami społecznymi, rozwiązaniami i szkoleniami dedykowanymi dla trzeciego sektora.

STREFA PARTNERA

FAM to jedyne w Polsce wydarzenie dotyczące zastosowania aplikacji i gier mobilnych w działaniach społecznych i kulturalnych. Biorą w nim udział przedstawiciele instytucji kultury, organizacji pozarządowych, administracji publicznej oraz mediów. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zaprezentować swoje usługi w STREFIE PARTNERA.

 

Dołącz do strefy partnera – napisz do nas na fam@cultureshock.pl

  • Amistad to firma od lat rozwijająca nowe technologie w zakresie geolokalizacji, nawigacji, turystyki, promocji, wymiany informacji i rozwoju regionalnego. Oferuje szeroką gamę narzędzi i usług: tworzy aplikacje mobilne, strony www, opracowuje mapy i przewodniki, zajmuje się także PR-em oraz promocją. Lider w swojej branży, posiada kilkanaście lat doświadczenia, setki wdrożeń, pozytywnych referencji i wiele nagród.
  • Explainit to aplikacja mobilna z systemem optycznego rozpoznawania obrazów i dźwiękowym nagraniem, która pomaga w odkrywaniu interesujących informacji o eksponatach w galeriach sztuki, muzeach i innych obiektach turystycznych. Dzięki Explainit informacja o dziełach sztuki jest dostępna w sposób tak łatwy jak nigdy dotąd – wystarczy nałożyć słuchawki, wskazać smartfonem na obiekt i wsłuchać się w unikalne historie na jego temat!
  • Zanurz się w świecie historii i sztuki polskiej! Odpal hist.ly, wciśnij głośnik i przenieś się w czasie. Codziennie przez 2 minuty będziesz mógł poczuć się jak: Jagiełło, Matejko czy Piłsudski! Stworzona przez Fundację Wizja aplikacja to darmowe kompendium ciekawostek z historii i kultury polskiej, okraszone obrazami z polskich muzeów, które pozwoli Ci przeżywać historię na nieznanym dotąd poziomie!
  • Czy przenośne narzędzia cyfrowe pomagają demokracji? Zobacz jakie mobilne rozwiązania tworzą aktywiści i aktywistki Civic Tech w społeczności Koduj dla Polski. W tej strefie Fundacji ePaństwo, poznasz bliżej historie sukcesów i porażek amatorskich projektów cyfrowych, tworzonych obywatelsko w programie Koduj dla Polski. Jeśli Ci mało, to mamy także garść inspiracji z zagranicy. Do zobaczenia!
Organizator
Projekt współfinansuje m. st. Warszawa
Accessibility
back to top