Podczas tegorocznej 2 edycji FAM – tak jak i w zeszłym rok – odbędą się inspirujące dyskusje z zaproszonymi gośćmi: projektantami, medioznawcami, programistami, animatorami kultury i artystami. Pod koniec każdej z debat, obejmującej takie zagadnienia jak remiks, mobilna edukacja i nowe technologie, będzie można zadać pytania naszym ekspertom. Zapraszamy!

Remiks - nowa wersja kultury

Wolność tworzenia, zlepek znaczeń, zabawa konwencją – remiks. Może być dźwiękowy, literacki, wizualny. Może być niewinny lub konfrontacyjny. Co możemy, jeśli zechcemy stać się twórcą, który czerpie z twórczości innych? Czy granicą jest tylko nasza wyobraźnia? Co ta technika mówi nam o świecie, w którym żyjemy i jak możemy ją wykorzystać w działaniu?

#remiks #reuse #mKultura #OtwarteZasoby #BawmySięKulturą

Hania Kmieć – studentka I roku studiów magisterskich na Wydziale Grafiki Projektowej na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. https://www.behance.net/haniutek

Agnieszka Słodownik – redaktorka działu Media w dwutygodnik.com. Kuratorka wystaw i projektów nowomediowych. Współautorka podkastu Odbiornik. www.slodownik.com

Kamil Śliwowski
– trener i animator edukacji medialnej, specjalizuje się w wykorzystaniu nowych technologii i otwartych zasobów edukacyjnych w szkole i organizacjach pozarządowych. Na codzień współpracuje z fundacją Katalyst Education, Creative Commons Polska i Fundacją Panoptykon.  www.otwartezasoby.pl

Prowadzenie: Paulina Jędrzejewska
Start: godz. 11:15
Czas trwania: 30 min + 15 min na pytania publiczności

Przyszłość mobile w krzywym zwierciadle - dronowi stalkerzy i złodzieje awatarów

Futuryści tworzą nie tylko listy zawodów przyszłości, lecz także nowych typów przestępstw, które za chwile mogą stać się realnym doświadczeniem zwykłych użytkowników sieci (60 future crimes that don’t exist today | DaVinci Institute – Futurist Speaker).

Coś, co jeszcze niedawno należało do świata SF, staje się rzeczywistością. Jak edukatorzy mogą mądrze zachęcać do korzystania z możliwości nowych technologii? Na co powinni zwrócić uwagę, aby zapewnić bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z aplikacji mobilnych?

#mEdukacja #mŻycie #ZawodyPrzyszłości  #SmartfonToTylkoNarzędzie #BezpieczeństwoWTablecie

Prowadzenie: Noemi Gryczko
Start: godz. 13:00
Czas trwania: 30 min + 15 min na pytania publiczności

Mobile w nas, my w świecie mobile - czy jesteśmy cyborgami?

Urządzenia mobilne powoli stają się fizycznym przedłużeniem naszego ciała. Nosimy już nie tylko smartfony, ale także mobilne zegarki, okulary, stroje. Technologie rozwijają się, interpretując coraz więcej informacji o nas, jako użytkownikach – dotyczących tego, gdzie jesteśmy i jak się poruszamy, lecz także jak zachowuje się nasz organizm i w jakiej jest kondycji.

Jak zmienia się sposób korzystania z mobilnych technologii? Jakie nowe możliwości dają nam, użytkownikom? Jakie współczesne problemy mogą pomóc nam rozwiązać?

#MobileHCI  #MobileAI #NoweInterakcje #iPhoneECG #TouchSurgery #WszyscyJesteśmyCyborgami

Prowadzenie: Małgorzata Rycharska
Start: godz. 14:45
Czas trwania: 30 min + 15 min na pytania publiczności