W Strefie Startup będzie można zobaczyć najnowsze aplikacje i gry mobilne stworzone przez polskich twórców i instytucje. Zaprezentujemy gry i aplikacje z obszaru kultury, edukacji, innowacji społecznych, które bawią, uczą i zachęcają do działania na rzecz lokalnej społeczności, kultury i historii.

 

Program Strefy Startup

Logotyp aplikacji Milion Drzew

11.00 – 12.15 Milion Drzew

Milion Drzew to aplikacja, z pomocą której mieszkańcy mogą wspólnie zazieleniać stolicę. Wskazujemy miejsce nowego zasadzenie i… gotowe! Aplikacja stworzona z myślą o stolicy przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

logotyp złap pegaza w krakowie

11.15 – 12. 45 Złap Pegaza w Krakowie

Aplikacja mobilna, która poprowadzi nas 7 szlakami 35 najbardziej inspirujących literacko miejsc w Krakowie. Wytypowali je pisarze, tłumacze i słuchacze Radia Kraków. Są to m.in: Park Ratuszowy w Nowej Hucie, huśtawka Gombrowicza, buk na Plantach.

PANKreator wizualizacja mockup

12.15 – 13.15 PANKreator

Najpiękniejsze gify stworzone ze zbiorów PAN Biblioteki Gdańskiej. Odkrywamy je dla Was, przerabiamy na gify a Wy możecie z nich dowolnie korzystać! PANkreator to cyfrowa biblioteka, z której można wysłać niebanalnego gifa z własnym komentarzem.

Logotyp Miejski Bike

12.45 – 13.45 Miejski Bike

Miejski bike narodził się w celu zebrania wszystkich „spraw rowerowych”, jakie otaczają nas w mieście i ich prezentacji w wygodny sposób. Chcemy, aby każdy miejski rowerzysta miał pod ręką poradnik rowerowy, który pozwoli mu na jeszcze lepszą podróż.

13:00-13:45 Gra Muzealna EduAkcja

Gra Muzealna EduAkcja ma ułatwiać młodzieży poznanie podstawowej oferty największych warszawskich muzeów. Poszczególne muzea tworzą nielinearną trasę gry, a ukończenie ścieżki danej placówki daje graczom dostęp do artefaktu – unikatowego obiektu reprezentującego zbiory instytucji.

logotyp Guides4Art

13.45 – 14.45 Guides4Art

Guides4Art to aplikacja mobilna, która odpowiada w sensie dosłownym na pytanie “Gdzie jest sztuka?” – za pomocą sygnału GPS aplikacja lokalizuje wszystkie obiekty kulturalne wokół użytkownika oraz dostarcza niezbędnych informacji z opcją audio guide.

logotyp DramApp

14.00 – 15.00 DRAMApp!

DRAMApp! Jak zostać reżyserem w 30 sekund, prezentacja aplikacji oraz warsztaty dla ochotników. Pod czas warsztatów będziemy kręcić 30 sekundowe filmy w różnych gatunkach oraz filmy stop-motion przy użyciu mini-scenografii.

logotyp Futbol Kolektyw

14.45 – 15.45 Futbol Kolektyw

Większość polskich klubów nie posiada funduszy na obserwację młodych talentów nawet z najbliższego regionu. Tracą na tym młodzi zawodnicy, którzy na próżno wierzą w swoją szansę na karierę. Tworzymy jedyne narzędzie do obserwacji talentów sportowych. Chcemy zamienić marzenia wielu młodych amatorów w możliwy do wykonania cel.

logotyp Uprzejmie donosze

15.00 – 16.00 Uprzejmie donoszę

Uprzejmie Donoszę ma pomagać mieszkańcom w nierównej walce z recydywistami parkowania. Wystarczy zrobić 2 zdjęcia, sprawdzić automatycznie pobrany adres i numer rejestracyjny oraz określić rodzaj naruszenia. Tylko tyle i Straż Miejska nie musi odwiedzać już tego miejsca, żeby stwierdzić to naruszenie naocznie.

W Strefie Startup twórcy aplikacji i goście FAM będą mogli porozmawiać na temat przydatności i funkcjonalności prezentowanych aplikacji i prototypów. To Wy będziecie mogli podsunąć pomysł na to, jak ulepszyć grę lub aplikację.

Zaprezentuj się!

Do Strefy Startup zapraszamy początkujących twórców, którzy chcieliby zaprezentować swoją aplikację mobilną w temacie kultury, edukacji lub innowacji społecznych.

Sprawdź co inni myślą o Twoim pomyśle

Zaprezentuj aplikację w wersji beta, koncepcję w formie prezentacji lub prototyp i skonfrontuj ją z innymi twórcami i przyszłymi użytkownikami. Napisz do nas na fam@cultureshock.pl.

Gospodarzem Strefy Startup jest społeczność Koduj dla Polski, prowadzona przez Fundację ePaństwo.

Koduj Dla Polski
ePaństwo